Medikal Estetik

Selülit ve Bölgesel Yağlanma Tedavileri

selulit-ve-bolgesel-yaglanma-tedavileri

SELÜLİT ve BÖLGESEL YAĞLANMA TEDAVİLERİ

Selüllit yani kadınların korkulu rüyası..çok sık karşımıza çıkan,son derece rahatsiz edici kozmetik bir sorundur

Spor ile basen bölgesini çalıştırmak zordur,bu bölgedeki hücrelerin kanlanması-dolaşımı ve oksijen ile beslenmesi  azaldığında kadınların korkulu rüyası selülitlerin oluşması için zemin hazırlanmış olur,bu bölgeye müdahele edilmedigi takdirde yag hücreleri cilt altına doğru ‘’fıtıklaşır’’ve selülit görüntüsü ortaya cıkar.bu bir hastalık olmamakla beraber yaygın bir ‘kozmetik ve görsel’  sorundur

Peki kadınların yüzde 90-92'sini etkileyen selülit neden oluşuyor?

Bu sorun, öncelikle genetik faktörlerle başlıyor ve yapılaşmayı etkileyen nedenlerle devam ediyor. Hormonal değişiklikler,özellikle östrojen hormonunun fazlalığının selülite neden olduğu biliniyor

Erkeklerde genetik ve yapısal faktörlerden  dolayı selülit pek nadirdir

Selülit, dolaşımda azalma, genetik olarak defektif bağ doku, yağ hücrelerinde büyüme sonucu oluşur. Aşırı kilo alıp verme, hamilelik, sağlıksız beslenme,menopoz selülit oluşumunu hazırlar.

SELÜLİTİN EVRELERİ

Selüllitinizin olup olmadığını anlamak istiyorsanız; aşağıdaki evreleri takip ederek bunu öğrenmeniz mümkün.

Evre 0: Cildi sıkıştırmamız durumunda dahi portakal kabuğu görünümünün oluşmaması.

Evre 1: Cildi iki parmağımız yardımıyla sıkıştırdığımızda portakal kabuğu görünümünün oluşması.

Evre 2: Ayakta dururken gözlemlenen portakal kabuğunun, yatar pozisyonda kaybolması.

Evre 3: Yatarken bile portakal kabuğunun kaybolmadığı durum.

Ağrılı Evre: Artan tıkız dokunun sinirler üzerine yaptığı baskıyla selülit ağrılı hale gelebilir

SELÜLİT TEDAVİSİ

Selülit tedavisi kişiye özel tedavi protokolu içerir ve kombine tedaviler tercih edilir

1-    EXİMİA KAVİTASYON

2-    LENF DRENAJ

3-    VÜCUT MEZOTERAPİSİ

4-    DİYET PROGRAM

Kavitasyon : Bölgesel İncelmede Son Teknoloji

Eximia kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason (ses dalgaları) yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılır.

Pressoterapi (Lenfatik Drenaj)

Göğüs bölgesinden aşağıya doğru vücudu içine alan pnömatik bir hava tulumu ile uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masaj yöntemi ile kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım düzenlenir,bu etki ile kavitasyon sonrası parçalanan yag hücreleri lenf dolaşımı ile vücuttan atılmaktadır

Vücut Mezoterapisi

Doğal bitki ekstrelerinin ,amino asit,enzim,vitamin karışımlarının çoklu enjeksiyon tekniği ile selülitli bölgeye hekim tarafından uygulanmasıdır.

Kollar, karın, basen, bacaklar ve kalça gibi bölgelerde kilo vermekle giderilemeyen bölgesel yağlanmalar giderilmektedir. Bölgesel yağlanmaların yanısıra selülit tedavisinde de kullanılabilmektedir.

Sağlıklı bir zayıflama diyet programı nasıl olmalıdır?

Kişiye özgü olmalıdır. Kişinin fiziksel özellikleri (boy, kilo, aktivite durumu), sağlık durumu (kullandığı ilaçlar, sağlık sorunları), ailesel özellikleri, ne zamandan beri kilolu olduğu, beslenme alışkanlığı (sevdiği-sevmediği yemekler; hangi saatte yemek yediği), sosyal koşulları (davet, toplantı, iş), psikolojik durumu gibi diğer faktörler değerlendirilerek, aç kalmadan, kişinin diyete uyumundan çok diyetin kişiye uyumu olması temel alınarak hazırlanmış bir diyet programı olmalıdır.

Buradasınız: Home UYGULAMALAR Selülit ve Bölgesel Yağlanma Tedavileri